טיפים לצילום נוף בחופשה שלכם

צפיות: 3273

אין ספק שצילום נופים שונה מצילום מוצרים – טבעי אל מול מלאכותי, חוץ אל מול פנים, אובייקט אל מול רקע. במאמר הבא נשתף ממחשבותיו של צלם מוצרים מקצועי המומחה בצילום מוצרים לאתרי אינטרנט, ונלמד כי גם לאור ההבדל בין התחומים, כל אדם יוכל לקחת לתשומת ליבו את הטיפים שיעזרו לו לצלם תחומים שונים מצילום מוצרים.

טבעי אל מול מלאכותי

צילום נוף ידוע כצילום טבעי; אור שמש רך, עצים וצמחייה, מאגרי מים כחולים והרבה שמיים. כל הנופים שנצלם ייראו טבעיים, הרי אין דבר כזה נוף מלאכותי, נכון? אפשר להגיד שזהו יתרון גדול של צילום הנוף על פני כל תחום אחר – הנרטיב קיים, והצלם רק מתעד אותו. בצילום נוף אנחנו לא צריכים לביים, לגעת או להציב אובייקט כדי לקבל את התמונה שלנו. צילום מוצרים נחשב למלאכותי יותר וזאת מפני שהוא מבוים, זה לא הופך אותו לפחות יותר, אלא מאתגר את הצלם להיות יצירתי ולהמציא נרטיב.

צילום בחוץ אל מול פנים

צלם מוצרים ממוצע עובד שעות רבות בתוך הסטודיו, שם הוא מביים סיטואציות כדי להוציא את התמונה המושלמת של המוצר – תכשיט, אוכל או מוצר אלקטרוניקה. לכל מוצר יש את התכונות שלו, ועל הצלם לדעת מהם היתרונות והחסרונות ואיך מתמודדים איתם. לצלם המוצרים יש ציוד עזר כמו פנסים, תפאורה או רקע מובנה. בצילום חוץ, לצלם יש תפאורה טבעית ועליו להתמודד עם הנוף שנשקף אליו ולדעת איך להוציא מהמצוי את הרצוי. בשני המקרים על הצלם לפתח מיומנות ולדעת איך להפיק את המיטב מהפריט המצולם.

אובייקט אל מול רקע

איך נתמודד עם סיטואציה של צילום רקע? הרי הרקע הוא זה שמלווה את הצילומים בדרך כלל, ונוף לרוב יהיה סוג של רקע. יש כמה דרכים להתמודד עם הסיטואציה הזו: 1. למצוא אובייקט בתוך הרקע ולשלב אותו עם הרקע, זה יכול להיות עץ, סלע או אפילו האוהל שהקמתם. 2. לצלם אובייקטים בתוך הטבע, וככה להתמקד באובייקט עצמו ולהציג את הרקע כנספח. 3. לצלם את הרקע כאובייקט עצמו – בלי לפחד! נופתע לגלות שנוף מלא באלמנטים שהופכים אותו לרקע מיוחד ומעניין.